Natuurorganisaties werken samen op Goeree

Op verzoek van burgerinitiatief Ouddorp Kust Ruimte Rust en Natuur & Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee, trekken deze organisaties en Duinbehoud, Zuid-Hollands Landschap en Natuurmonumenten voortaan gezamenlijk op in reacties op de ontwikkelingen rond de Toeristische Recreatievisie die de gemeente Goeree-Overflakkee ontwikkelt. We doen dat onder de naam Groene Raad Goeree-Overflakkee. Groene Raad richt zich op behoud en versterking van de kwaliteit van het landschap op Goeree-Overflakkee.

Lees hier het hele persbericht van Groene Raad.

Gerelateerde berichten

De Algemene Rekenkamer heeft een kritisch rapport uitgebracht over het tempo waarmee maatregelen worden genomen om het gebruik van drinkwater te beperken. En dat is wel nodig. Schoon oppervlaktewater voor de productie van drinkwater is schaars en de productie van drinkwater kost veel energie en gaat soms ten koste van de natuur.
Achter het strand van IJmuiden ligt een kleine maar heel bijzondere vochtige duinvallei: het Kennemerstrand. Wat ooit strand was, heeft zich in enkele decennia – met hulp van mensenhanden – ontwikkeld tot een voor ons land maar ook voor de Europese kust uniek natuurgebied.
Bier: gemaakt van gist, granen, hop. Maar vooral water. In Haarlem waren veel brouwerijtjes. Via de Brouwersgracht voerde men duinwater uit de Brouwerskolk aan. Er loopt nog steeds een leuk pad onder spoor en snelweg door, met enkele hoge bruggen, van de binnenstad langs deze gracht. Dit pad leidt je naar het Middenduin. Ga dit gebied in, volg het water, de Brouwerskolk, steek over en loop aan de overzij terug. Daar staan primula’s.