Gemeenteraad Schouwen-Duiveland tegen plan Brouwerseiland

Brouwersdam door Luiletterland

Stichting Duinbehoud is blij dat de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland nee heeft gezegd tegen het nieuwe plan voor Brouwerseiland. Daarmee lijkt de bouw van een vakantieresort met ruim 300 luxe villa’s aan de Brouwersdam definitief van de baan.

Duinconsulent Margo van der Meulen: ‘We zijn erg blij met het besluit. De kans is nu miniem dat er alsnog bebouwing komt aan de Brouwersdam. Zo kan iedereen blijven genieten van de natuur in dit gebied.’

Stichting Duinbehoud en andere kustbeschermers hadden in een brief aan de gemeenteraad hun bezwaren tegen het plan op een rijtje gezet. De gemeenteraad is het in zijn besluit eens met het bezwaar dat het plan in strijd is met het Convenant Zeeuwse Kustvisie. Ook benadrukt de raad het belang van de locatie als internationale surfhotspot.

Eerdere plannen voor Brouwerseiland strandden bij de Raad van State en de Provincie Zeeland. Daarbij speelde de verwachte stikstofuitstoot bij de bouw en exploitatie van het vakantieresort een belangrijke rol.

Gerelateerde berichten

De dodaars is een schattig uitziende kleine fuut. In het voorjaar kun je ze vinden in kleine duinmeertjes. Goed kijken want ze houden van dichte begroeiing langs de oevers en zijn een beetje schuw.
Drinkwaterbedrijf Dunea mag veertien barakken langs de rand van het duingebied Berkheide (de Mientkant) slopen voor uitbreiding van de drinkwaterproductie en de aanleg van een “landschapspark”. Dat heeft de Raad van State onlangs bepaald. De uitspraak betekent dat een in 2020 verleende sloopvergunning, die door Stichting Het Cuypersgenootschap werd aangevochten, in stand blijft.