Antwoord Duinquiz lesje 3

Helaas kan de tapuit kan moeilijk nestgelegenheid vinden, omdat er steeds minder konijnenholen zijn. Als het slecht gaat met de konijnen, gaat het ook slecht met de tapuit. Ze broeden namelijk in lege konijnenholen.

Tapuit door Adriaan Dijksen

Gerelateerde berichten

Sinds kort wordt Stichting Duinbehoud ondersteund door Natuurhuisje. Een belangrijke ambitie van Natuurhuisje is het vergroten van de biodiversiteit. Dankzij de financiële steun van Natuurhuisje heeft Duinbehoud afgelopen jaar flink kunnen investeren in het herstel van paddenpoelen en vochtige duinvalleien.
Afgelopen 100 jaar is de agrarische sector fors gegroeid. De kleinschalige ambachtelijke landbouw is grotendeels omgezet in een grootschalige industriële landbouw. De productie van voedsel is fors gestegen. Als reactie op deze intensivering van de landbouw worden steeds meer initiatieven genomen voor verduurzaming van de landbouw. Door boeren, maar ook door burgers. Eén van die initiatieven is “Het land van Ons” in Wassenaar.
Wanneer je vanaf Paal 9 op Texel naar het zuiden loopt, zie je het strand gaandeweg breder worden. Tot de schijnbaar eindeloze strandvlakte van de Hors aan je voeten ligt.