Geen toestemming voor luxe chalets en padelbaan op camping De Lakens.

Het initiatief van camping De Lakens bij Bloemendaal aan Zee om 12 luxe chalets toe te voegen aan de camping en een padelbaan met verlichting is gestrand bij het college van B&W. De gemeente is resoluut in haar weigering. De camping ligt in het Nationaal Park Zuid-Kennemerland, een beschermd duingebied waar voorzichtig mee wordt omgesprongen. Bouwwerken mogen niet hoger zijn dan drie meter en de camping is in de winter gesloten.

De nieuwe chalets zouden permanent zijn en daardoor prominent in het duingebied aanwezig. Ook een padelbaan met verlichting is prominent aanwezig in het duingebied. Dit heeft negatieve gevolgen voor het naastliggende Natura-2000 gebied en de beleving van het duinlandschap. Vrienden van Middenduin en Stichting Duinbehoud hebben al eerder een protestbrief gestuurd naar de gemeente.

Gerelateerde berichten

In de voormalige kazerne van de reddingsbrigade in Egmond aan Zee laat Berry zijn beelden zien. Vissen, vogels, fantasiebeesten en de trofeeën voor de winnaars van de Halve Marathon. Alles gemaakt van afval dat op het strand is aangespoeld. Ik had hem eerder ontmoet tijdens een kunstroute in Krommeniedijk, waar hij exposeerde met zijn ‘Kustwerken’. Kunstwerken wil hij ze niet noemen, maar ik was onder de indruk van de mooie vogel die ik daar zag.
Hulst (Ilex aquifolium) is de enige wintergroene loofboom die van nature in ons land voorkomt. De plant heeft leerachtige scherp getande bladeren die aan de bovenkant glimmen en aan de onderkant dof zijn. Hulst tref je aan in oudere loofbossen op min of meer zure zand- en leembodems. Ze prefereert een Atlantisch klimaat met zachte winters en niet te droge zomers.
Aardsterren zijn onopvallend gekleurde paddenstoelen. Je moet dus wel een beetje zoeken om er een te vinden. Maar als je er eenmaal een ontdekt hebt zie je hoe bijzonder van vorm ze zijn. Ze lijken helemaal niet op een paddenstoel!