Zomeravondwandeling duinen van Berkheide

Woensdagavond 15 augustus organiseert het IVN regio Leiden alweer de laatste zomeravondwandeling van dit jaar door het prachtige duingebied Berkheide, gelegen tussen Katwijk en Wassenaar.

De wandeling start om 19:30 uur bij de Soefietempel aan de Zuidduinseweg 7, 2225 JS in Katwijk en duurt  ca. 2 uur.

Diverse gidsen nemen u mee en vertellen onderweg over het oude zeedorpenlandschap met de kleine akkers en over andere sporen die in de loop der eeuwen achter zijn gelaten. Ontdek de bijzondere plantensoorten van dit cultuurrijke landschap en als u geluk heeft ziet u onderweg misschien wel een ree of een vos!

Advies: kom zo mogelijk op de fiets, er is parkeergeld verschuldigd. Neem een jas of trui mee, het kan ’s avonds al flink afkoelen. De wandelingen zijn gratis.

Gerelateerde berichten

Goed nieuws uit de regio Den Haag. Het project Groene strand Scheveningen en Wassenaar is op 25 februari officieel van start gegaan. Dat betekent meer ruimte voor de natuur in de kuststrook van Scheveningen (Zwarte Pad) tot in Wassenaar.  Met dit project ontstaat over een strook van 2 kilometer een dynamisch gebied waar wind, zand en zee hun werk mogen doen. Zo komen er nieuwe duintjes, keren pioniersplanten terug en krijgen vogels, insecten en andere kustdieren meer leefgebied.
Eenentwintig maart start het Museum Panorama Mesdag de tentoonstelling DRIFT met als thema biodiversiteit, natuurbehoud en de relatie tussen mens en natuur. Aandachtspunten zijn klimaatverandering en verlies aan biodiversiteit als gevolg van jarenlang menselijk ingrijpen in de natuur. DRIFT zoomt hierbij in op de Noordzee en het aangrenzende duinlandschap. Hoe geeft het Museum Panorama Mesdag vorm aan dit thema?
Ze houden van stevige wandelingen: André van der Leij en Pim Weeda. André is duinconsulent en Pim is natuurgids, woonachtig in het Hargergat. Samen hebben ze al een wandelrouteroute uitgestippeld en nemen me wandelend mee met verhalen over oude en jonge duinen en een stukje waterstaatsgeschiedenis. Het rondje door de polder kan ook goed gefietst worden na een kortere wandelroute.