Natuurhuisje steunt Stichting Duinbehoud

maaien _ Marc Janssen

Sinds kort wordt Stichting Duinbehoud ondersteund door Natuurhuisje. Deze organisatie houdt zich bezig met de verhuur van vakantiehuisjes buiten de grote vakantieparken. De huisjes staan in een groene omgeving waar bezoekers kunnen genieten van de natuur.

Een belangrijke ambitie van Natuurhuisje is het vergroten van de biodiversiteit. Natuurhuisjes draagt 5% van haar omzet af aan lokale natuurprojecten. Dankzij de financiële steun van Natuurhuisje heeft Duinbehoud afgelopen jaar flink kunnen investeren in het herstel van paddenpoelen en vochtige duinvalleien.

Waarom is dit zo belangrijk?

Parnassia door Ronald van wijk

Op diverse locaties langs de kust is er sprake van achterstallig onderhoud van de natuur of liggen er kansen om de kwaliteit van de natuur te vergroten. Met dit project verbeteren de leefomstandigheden voor dieren en de groeiomstandigheden voor planten in en rond de duinen. Zo zijn de padden, kikkers en salamanders gebaat bij het opknappen van de paddenpoelen. In de vochtige duinvalleien komt weer ruimte voor kruidenrijke vegetaties zoals de bijzondere soorten moeraswespenorchis, parnassis of honingorchis.

Oproep

Heb jij ook een goed idee voor het herstel van de natuur in of langs de duinen? Meldt dit bij Stichting Duinbehoud en we gaan er samen werk van maken! Stuur een bericht naar: stichting@duinbehoud.nl

Gerelateerde berichten

Drieteenstrandlopers kun je gemakkelijk spotten tijdens een winterse strandwandeling. Het zijn vrij kleine steltlopers die in kleine groepjes voedsel zoeken langs de vloedlijn. Ze trippelen op een grappige manier mee met de af en aan rollende golven. Verrekijker mee!
De Bonnenpolder in Hoek van Holland wordt nieuw natuurgebied. Het Natuur Netwerk Nederland in Zuid-Holland krijgt er 154 hectare bij. De komende jaren verandert dit voormalige landbouwgebied van 154 hectare in een uniek natuurgebied, dat onderdeel wordt van het Natuur Netwerk Nederland.
Stichting Duinbehoud heeft samen met 3 andere organisatie strafrechtelijke aangifte gedaan tegen SABIC (Bergen op Zoom) wegens 30 jaar illegaal lozen van PFBS.