Geen verbindingsweg bij De Zilk

Dankzij succesvolle inspraak van Duinbehoud en lokale natuur- en milieu-organisaties is de verbindingsweg tussen de N208 en de N206 bij De Zilk van de baan. Ben ter Haar, de lokale belangenbehartiger van Duinbehoud, heeft op woensdag 19 september aan Provinciale Staten van Zuid-Holland uitgelegd dat de verbinding tot veel extra verkeer langs de duinen zou leiden. Daardoor zou de luchtverontreiniging in de duinen verder toenemen. De verontreiniging met onder andere stikstofoxiden, bedreigt de kenmerkende natuurwaarden in de duinen en is nu al onacceptabel hoog. Mede naar aanleiding daarvan laat het provinciebestuur de ruimtelijke reservering voor deze weg nu achterwege.

Het plan voor deze verbindingsweg was onderdeel van de plannen voor de Duinpolderweg. Nut en noodzaak van de Duinpolderweg zijn niet onderbouwd en zeer twijfelachtig. Helaas is het de natuur- en milieu-organisaties nog niet gelukt om de provinciebesturen van Zuid- en Noord-Holland over te halen om er helemaal vanaf te zien.

Bron: https://www.omroepwest.nl/nieuws/3696092/Provincie-Zuid-Holland-kiest-voor-Duinpolderweg-om-Hillegom-heen

Gerelateerde berichten

Afgelopen jaar is het Kustpact met 5 jaar verlengd. Dit is een afspraak tussen overheden en maatschappelijke organisatie om het open kustlandschap te beschermen tegen verdere verstedelijking. De werking ervan loopt niet altijd naar wens: recente cijfers van het Kadaster geven aan dat de bebouwing langs de kust toeneemt. Er worden nog steeds nieuwe hotels en vakantiehuisjes gebouwd. Maar er zijn ook positieve ontwikkelingen te melden.
In het gestaag afbrokkelende kabinet Schoof was Minister Wiersma van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur één van de grootste brokkenpiloten. Na eindeloos vertragen kwam ze in de zomer eindelijk met een spoedwet. Doel: de verplichtingen voor boeren om de ammoniakuitstoot te verminderen zo klein mogelijk maken.
Het gewone sneeuwklokje heeft op drie bloemblaadjes een groen vlekje. Ook “dubbele” bloemen met heel veel bloemblaadjes komen voor. Wetenschappers noemen het sneeuwklokje Galanthus nivalis. Gala-anthusbetekent melk-bloem. Het heeft dus niets met “galant” te maken, hoewel hij heel hoffelijk in menig Haarlems hofje huist. Nivalis betekent sneeuw. Er bestaan tientallen verwante soorten. Behalve het sneeuwklokje heb je ook nog het lente- en het zomerklokje, ook wit met groene vlekken. Tegenwoordig heb je nauwelijks sneeuw. Zou het wat zijn om het sneeuwklokje daarom voortaan winterklokje te noemen, ook naar het seizoen?