Duincursus Voorjaar 2020

Genieten van de Hollandse Duinen!

Eind 2016 koos het Nederlandse publiek onze Hollandse Duinen als één van de mooiste natuurgebieden van Nederland. Enkele maanden daarvoor was al het initiatief genomen om het Nationale Park Hollandse Duinen te stichten. Een Duincursus helpt je om nog meer te genieten van dit landschap.

De Duincursus van IVN Leidse Regio bestaat uit drie avonden en drie excursies die achtereenvolgens gaan over het ontstaan van de duinen en de verschillende duinlandschappen in de regio Leiden en over de fauna en de flora in deze duingebieden. In de duinen spelen de wind, zand, zout en kalk een grote rol. Deze zijn in hoge mate bepalend voor de landschapstypen en de flora daarin en deels ook voor de fauna. De excursies sluiten steeds aan op de thema’s  van de cursusavonden.
Voorkennis is niet vereist.

Lees verder hier..

Gerelateerde berichten

Op 1 december 2025 is het hek dat op natuurbrug Zandpoort stond verwijderd. Ecoduct Zandpoort is een van de drie natuurbruggen in Nationaal Park Zuid-Kennemerland. De Zandpoort verbindt de Amsterdamse Waterleidingduinen (AWD) met Nationaal Park Zuid-Kennemerland.
Winterpostelein (Claytonia perfoliata) is een kleine plant met vlezige, schopvormige blaadjes op een lange steel. De blaadjes onder de bloemetjes hebben een karakteristieke schotelvorm.
Vrijwilligers van “Het Groene Strand Goeree-Overflakkee” raapten in vier maanden tijd bij een onderzoek naar de samenstelling van aangespoeld strandafval 615 ballonnen en resten van ballonnen op 6 kilometer strand, ruim 100 ballonen per kilometer. Zij hebben dit onderzoek uitgevoerd omdat er altijd al veel ballonnen aanspoelen en zij meer actie willen om dit probleem op te lossen.